Tenerife golfireis 26.03.2008-02.04.2008.

 

Autor: Valev Kuusemäe

Tenerife on suurepärane koht puhkamiseks ja golfiks. Miks? Seda tänu loodusele, golfile ja inimestele.


ValevKuusemaeTenerife on igavese suve saar. Juba Homeros kirjutas õndsate saartest, kus pole kunagi talve. Saare loodus on äärmiselt mitmekesine ja jõuline oma kontrastides ning jätab kustumatu elamuse. Selleks, et seda kogeda tuleb puhata Playa de Las Americasis, ronida Teide’le või külastada Masca’t. Saare lõunaosas on kaunid liivarannad ja lauge maastik. Võimsate kaldakaljudele ja lumisele Teide tipule lisaks kohtame siin valge või musta liivaga kaetud randu, laava "kuumaastikke" asendavad lõputud banaani- ja tomatiistanduste väljad, oliivipuud, jõulutähtedesse uppuvad põllud ja viinamarjaistandused.

 

Tenerife on golfiharrastajate hulgas väga hinnatud oma kvaliteetsete väljakute poolest. Mahe kliima (nii talvel kui ka suvel jääb keskmine õhutemperatuur 23 –25° C piiresse) meelitab saarele golfimeistrid ja -harrastajad tervest maailmast. Iga väljak on omanäoline, rajatud erinevale maastikule. Golfiväljakud muudab iseäranis võluvaks vulkaaniline maastik, mis on selgelt eristuvaks kontrastiks rohetavatele mängualadele. Väljakud on alati täis üllatusi, mängima peab mõttega algusest lõpuni, hooletus maksab kohe kätte. Aga eks sa keskendu ainult mängule, kui loodus ümberringi on hingematvalt ilus…..

 

Ja muidugi kohalikud inimesed. Vahetu rõõm sinust, et oled leidnud aega tulla ja vaadata. Pruunide särasilmade välkudes kutsuvad hispaanlased, rannaäärsete restoranide töötajad, promeneerijaid õhtusöögile. Mida kõike nad tähelepanu köitmiseks ette ei võta! Flaierite jagamine ja menüü näitamine on amatööride rida, osavamad isegi tantsisklevad potentsiaalsete külastajate ees. Kuidas siis mitte minna…